STARTERtartu programmi põnev lõpp Delta X finaalis

STARTERtartu programmi lõpetas Delta X tudengite ja gümnasistide liftikõnede võistlus. Parimad tiimid said võimaluse oma ärimudeleid esitleda Startup Day pitching laval. Järgmisesse vooru valiti 6 tiimi.

STARTERtartu sügisprogramm on nüüdseks lõppenud. Sel sügisel lõpetas ptogrammi 20 tiimi.  Programmis oli palju ideid erinevatest valdkondadest ning pakuti palju uusi huvitavaid lahendusi olemasolevatele probleemidele. Osalejad alustasid programmi oma ärimudeli loomise, pitchimise õppimise ja idee arendamisega turunduse, tootedisaini jms valdkonnas. Programmi lõpetasid nad oma idee esitlemisega kohtunike ees ja auhindade võitmisega. Kõik meeskonnad saavutasid kolme kuu jooksul, mil programm kestis, hämmastavaid edusamme.


Programm lõppes ärimudelite esitleisega tudengicõistlsel Delta X, kus võistles kokku 13 tiimi, millest 8 olid STARTER tiimid. Tiimid võistlesid kahes erinevas valdkonnas: start-up ideed ja sotsiaalse innovatsiooni ideed. Lõppkokkuvõttes valiti Startup Day pitching lavale võistlema 6 meeskonda, kellest 5 olid STARTER tiimid. Lisaks anti välja mitmeid eriauhindu. Parimad tiimid aitas välja valida kogenenud žürii, mille hulka kuulusid Asko Seeba, Triin Kask, Marti Soosaar, Mihkel Lees, Kristo Tõnissoo ja Ott Pärna.


STARTER tiimid, kes võistlevad Startup Day Pitching laval:

Baffi – rakendus, mis pakub kiiret, turvalist ja usaldusväärset lapsehoidjateenust

BiogasCollective – seade, mis loob orgaanilistest jäätmetest energiat

Grable – rakendus, mis aitab restoranidel tellimuste ja maksete toiminguid automatiseerida, et teenust tõhusamalt kasutada.

Join-Up – rakendus, mis aitab inimestel kohtuda uute inimestega, kellel on sarnased huvid.

Transful – keeleõppeplatvorm, mis aitab õppijal leida seoseid võõrsõna ja selle emakeelse vaste vahel.

Tiim Grable

Grable tiimijuht Samir Musali jagas oma mõtteid võistluse kohta: "Delta X tudengivõistlus läks hästi. Ausalt öeldes eeldasime, et jõuame Startup Day võistlusele, sest valmistusime Delta X-ks väga hästi.” Ta jagas ka Grable'i tulevikuplaane: “Järgmisteks sammudeks on töö jätkamine MVP-ga ja hakkame testima oma prototüüpi jaanuari keskel. Samuti plaanime Startup Day'l väga edukad olla ja paigaldada oma QR-koodid toiduautodele, et kõik saaksid Startup Dayl Grable'it kasutada.”

Delta X konkursiga on STARTER Sügis 2022 programm lõppenud. Järgmine STARTERtartu programm algab 16. veebruaril. Pane kuupäev kirja!

Starter programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo: Kristian Kutsar, Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5628 6536, kristian.kutsar@ut.ee