Selgusid 10 parimat noorte äriideed, mis pääsevad ärifestivalile sTARTUp Day!

13. detsembril toimus Lõuna-Eesti suurima äriideede võistluse Kaleidoskoop eelvoor Tartus V Konverentsikesuses. 36 meeskonda esitlesid oma äriideid žüriile ning nendest valiti välja 10 parimat, kes pääsevad edasi Kaleidoskoobi finaali 24. jaanuaril  sTARTUp Day ärifestivalile.



Äriideede konkurss Kaleidoskoop toimus 11. korda ning seeord võttis osa 36 meeskonda. Võistlus toimus sTARTUp Talks – Tehisintellekti konverentsi raames. Igal tudengi- ja õpilasfirmal oli 3 minutit, et oma ideed žüriile tutvustada ning vastata nende küsimustele. Žüriisse kuulusid Aivar Pere ( TÜ ettevõtluse nõustaja), Martin Vares (Fractory tegevjuht), Sven Parkel (Tartu Biotehnoloogia Pargi tegevjuht), Giga Sesitashvili (Go Motors ärianalüütik), Iuliia Trabskaia (TÜ ettevõtluse teadur) Laura Tomson (TÜ välisrahastuse projektide koordineerija) ja Marelle Ellen (sTARTUp Day turundusjuht).    


“Alati on hea näha, et on hulganisti noori inimesi, kes tahavad parandada või aidata valdkonda, millest nad hoolivad,” ütles žüriiliige Martin Vares. “Oli tiime, kellel teekond selge ja neid, kellel vaja veel pead murda, kuid igal mõttel oli oma väärtus. Julgustan kõiki tiime edasi töötama ja pingutama, et oma idee ellu viia. Koguda tagasisidet ja ära ütlemist, lõpuks saadab edu,”.


Finaalis võistlevad meeskonnad erinevate auhindade nimel. Näiteks osalus Euroopa Innovatsiooniakadeemia Portugali programmis, piletid tehnoloogia ja idufirmade konverentsile Latitude59, Tartu linnavalitsuse rahaline auhind ning kaks kuud ligipääsu koostöötamise keskkonnale sTARTUp Hub.


10 parimat ideed, mis jõudsid Kaleidoskoobi finaali (meeskondade nimed tähestiku järjekorras):

* MediBee - rakendus, mis pakub erakorralise meditsiini online järjekorda.

* Pick and Drive- platvorm, mis ühendab autosõidu õppijaid, kes otsivad odavamat sõiduõpet ja sõiduõpetajaid, kes soovivad lisatasu teenida.

* Rosella Kunst - veebileht, mis ühendab kliente ja kunstnikke. Kliendid saavad tellida kunstiteose foto või ideed järgi.

* Stargazing - rakendus, mis võimaldab otsida tähtede vaatamise paiku, kus ei ole pilvi ega valgusreostust.

* The Joy of Giving - peamine eesmärk on aidata kaasa vaesuse vähendamisele Eestis, luues e-kaubanduse veebilehe, kus inimesed saavad omale lõunasööki tellida ja samas panustavad vähem kindlustatud peredele lõunasöögi. 

* TRIT -  muudab tõlkijad nähtavamaks, muudab tõlkimise ressursitõhusamaks ja tõlke tellimise lihtsamaks.

* VEINC - uuenduslik veinikursus kõigile veinihuvilistele. Kliendile saadetakse iga kuu koju kast 3 pudeli veiniga, millele on lisatud informatsioon antud veinide kohta.

* Vetik - aitab kosmeetikatootjatel asendada ebatervislikke värvaineid uue punase värvainega, mis on looduslik, vegan ja millel on nahka noorendav toime.

* ViralSAT - ühendab satelliidipildid inimeste tehtud piltidega katastroofi olukordadest, et pakkuda kriitiliste otsuste tegemiseks paremat teavet.

* VRE - mobiilirakendus kinnisvarabüroodele, mis aitab luua 360 virtuaaltuure kiiresti ja ilma täiendava tehnoloogiata.

6 meeskonda 10-st on STARTER programmi meeskonnad!


Programmi „Starter“ äriideede võisltust toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.

Lisateave: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, +372 59086451, riin.lisett.rei@ut.ee