Rahvusvahelises NGAL® programmis Tartu Ülikooli esindavad tiimid on valitud!

Veebruari lõpus kuulutas Ideelabor välja konkursi NGAL ® programmi – rahvusvaheline äriarendusprogramm, mis toob kokku varajase faasi tudengitiimid Eesti ja USA ülikoolidest, et kolme nädala jooksul intensiivselt oma ideed arendada, sklaeerida ja kontakte luua. Tugeva konkurentsi seast valiti Tartu Ülikooli esindama kaks meeskonda: Tseres ja Cody.

NGAL ® (Network Globally, Act Locally) on intensiivne äriarendusprogramm, mis selle aasta juunis juba kolmandat korda aset leiab. Programm algab Tartust, jätkub Tallinnas ning lõpeb Charlestonis, Lõuna-Carolinas. Programmi viimasel päeval esitlevad tiimid oma ideid kohalikest ettevõtjatest koosnevale žüriile, ning parimad meeskonnad saavad autasustatud.

NGAL® sünnib kahe Eesti ja kolme USA ülikooli koostöös: Tartu Ülikool, Tallinna Tehnika-ülikool, College of Charleston, The Citadel (Military College of South Carolina) ja Nebraska Wesleyan University. NGAL programmi toetab Harry and Reba Huge Foundation.


Cody tiim sTARTUp Dayl Kaleidoskoobi lõppvõistlusel pitchimas

Tartu Ülikooli esindavad kaks tudengitiimi: Tseres, mis arendab multispektraalset kaamerat droonidele, muutes põllumajanduse lihtsamaks ja kuluefektiivsemaks, ja Cody – virtuaalne õppeplatvorm, mis aitab erinevate õppemeetodite abil omandada programmeerimist sarnaselt võõrkeele õppimisele.

"Kandideerisime NGALisse eelkõige , et aru saada, kuidas meie toode rahvusvahelisele turule sobiks, ja teiste ettevõtlike tudengitega kohtuda," selgitab Tserese liider Triin Teppo, lisades, et neil on valituks osutumise üle hea meel ja nad on nüüd veelgi rohkem motiveeritud!


Tseres tiim. Pildilt on puudu meeskonna liider Triin Teppo.