Mentorite tagasiside karusell pööritas sTARTUp Lab tiime

24. oktoobril toimus sTARTUp Labi üritus Mentorite tagasiside karussell, mis tõi kokku STARTERtartu programmi tiimid ja kogenud mentorid, et lennukaid ideid üheskoos arendada. Tiimid liikusid ühe mentori juurest teise juurde ja said oma ideele tagasisidet erinevate alade ekspertidelt. Ürituse lõpus andsid mentorid tiimidele, kelle idesse nad kõige enam uskusid, virtuaalseid mänguraha tšekke.

Kiur Kimmel oma ideed esitlemas mentor Chris Thompsonile 

Kõik mentorid said tiimide vahel jagamiseks virtuaalsed mänguraha tšekid väärtuses 10 000 €, 50 000 € ja 100 000 €, mida oma lemmiktiimidele ürituse lõpus investeeringutena jagati. Üks mänguinvesteeringu saanud tiim pääses ühtlasi ka Ajujaht TOP 100 hulka. Ajujahi esindaja Harri Tallinn andis auhinna tiimile CommuniCare, kelle ideeks on aidata hooldekodudes olevatel inimestel ümbritseva maailmaga paremas ühenduses olla.

Tiim CommuniCare  Ajujahi esindajalt auhinda vastu võtmas

Tiim MEDEA võitis mänguraha võistluse kogudes 550 000 €, saades auhinnaks iga iduettevõtja unistuste raamatu „The Startup Owner’s Manual“. Sophio Japharidze tiimist MEDEA oli positiivselt üllatunud ja ütles, et: “Mentoritelt nii suure investeeringu saamine näitab, et neil on meisse usku ja meie ideel on potentsaali”. MEDEA arendab alarmsüsteemiga meditsiiniseadet, mis mõõdab pidevalt südamerütmi ja vere hapniku taset. Teiseks tuli tiim CommuniCare kogudes 330 000 € ja kolmandaks Gerifix 270 000 €. Viimane arendab välja süsteemi, mis analüüsib eakate inimeste kukkumismustreid, et tulevikus kukkumisi vältida.

Ühe mentorina oli kohal Kristina Viznovitš advokaadibüroost LMP, kes tegi kõigile STARTERtartu kohalolnud meeskondadele üllatuse. Nimelt saavad kõik meeskonnad ühe tunni tasuta juriidilist nõustamist, mis on alustavale iduettevõttele väga suure väärtusega. Meeskonnad saavad LMP poole pöörduda küsimustega erinevatest valdkondadest, alustades andmekaitsest kuni välisturgudele sisenemiseni. 

Ajujahi eestvedajale Harri Tallinnale on see mitmes kord mentorina Tartus STARTER tiime juhendada ja tema sõnul on igal ideel jumet, kui selle kallal vaeva näha. „Kunagi ei tohi ühtegi ideed alahinnata, sest tihtipeale esmapilgul kõige tobedamatest ja hullematest ideedest sünnivadki kokkuvõttes kõige ägedamad asjad,” ütles Harri Tallinn ja innustas tiime ideid Ajujahile esitama. 

Kõik meeskonnad olid mentoritele väga tänulikud. Tagasisidena anti teada, et tegemist on igati edasiviiva üritusega, kus saadi häid nõuandeid ja kindlustunnet. Mainiti ka seda, et mentorid tõid välja ideede kriitilised kohad ja hoiatati vigade eest, mida ei tasuks teha.

Tiim MEDEA rääkimas metor  Rimante Valancauskaitega

Norman Vester, Tartu Ülikooli majandusteaduskonna esimese kursuse bakalaureusetudeng ja tiimi CommuniCare üks eestvedajatest, kommenteeris: “Kuna CommuniCare on sotsiaalne ettevõte, siis ei pidanud me Ajujahi Top 100 hulka pääsemist kuigi realistlikuks. Seetõttu oli meie valituks osutumine kahtlemata väga meeldiv üllatus. Usun, et üheks edu aluseks oli selge siht. Lisaks oleme läbi viinud turu-uuringuid ja intervjuusid, et saada võimalikult terviklik pilt olemasolevatest probleemidest. Me tegime palju eeltööd ja sTARTUp Labi töötubades keskendusime saadud tagasiside kohesele analüüsimisele ning vajalike korrektuuride tegemisele. Nüüd on aeg analüüsida veelkord saadud nõuandeid ja kogutud informatsiooni, et luua esmane versioon enda teenusest.” 

Mentorina oli kohal ka sTARTUp Labi hea partner Tartu linnavalitsus, keda esindas turundusjuht Helen Kalberg. Heleni sõnul olid kõik tiimid väga ambitsioonikad ja nii mõneski nägi ta kindlat potentsiaali kaugele jõuda.

sTARTUp Labi ja STARTERtartu programmi juht Maret Ahonen on tänulik mentoritele. „On tore, et meil on Tartus palju mentoreid, kes vaimustuvad noorte ideedest ja on heast tahtest valmis neid kuulama ning soovitusi jagama. Rõõmustav on, et mentori rollis olid seekord ka mitmed STARTER programmi vilistlased“, ütles Maret.

Mentorid

Sügissemestri ürituse mentorid olid Harri Tallinn (Ajujaht), Taavi Tamm (STARTER@Pärnu), Kadri Haljas (Triumf Health), Chris Thompson (Neuroactive AI), Vaido Mikheim (Tartu Teaduspark), Kristina Viznovitš (LMP), Sven Illing (sTARTUp Day), Evgenia Trofimova (Introwise), Alo Peets (Tartu Ülikool), Indrek Tulp (Selfdiagnostics), Rimante Valancauskaite (Nevercode), Helen Kalberg (Tartu Linn), Mari-Liis Kärsten (Nortal) ja Ants-Oskar Mäesalu (TRIT).

Ürituse pildid on leitavad facebooki albumist.


Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond.
Üritust toetab EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli sTARTUp Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 555 87359, andres.vaher@ut.ee