Mentorid viisid Starter Tartu tiimid uuele tasemele

Starter Tartu programmi oluline osa on mentorite tagasiside karussell, mis seekord toimus veebis. 20.–30. oktoobrini peetud vestluste käigus andsid mentorid tudengitiimidele tagasisidet ja soovitusi ideede arendamiseks.

Sel semestril sai oma idee kohta tagasisidet 19 tudengitiimi. Ideid oli seinast seina, muu hulgas olid need seotud toidu säästmise, loomade eest hoolitsemise ja investeerimisega. Mentoriteks oli seekord 19 eri valdkonna spetsialisti ning iga tiim sai rääkida kolme mentoriga. Mõtteid ja kontakte jagati kokku ligi 55 kohtumisel.


Mentorite tagasiside karussell 2019


Starteri programmi mentorid on pikalt Eesti iduettevõtluses tegutsenud inimesed. Nende seas on ka Starter Tartu vilistlasi, kes on ise varem programmi läbinud.

Ettevõtlusküla tegevjuht, mentor Evelin Rätsep sõnas, et mentoriks olemine on intellektuaalne väljakutse, sest noored mõtlevad suurelt ega karda ebarealistlikke plaane. Tema lemmikteema on leida suuri ideid kuulates üles teostatav võimalus astuda meeskonnale jõukohane järgmine samm. „Enim naudin meeskondi, kelle idee mulle esialgu eriti olulisena ei tundu, aga kes esitavad oma plaani nii veenvalt, et ma olen sunnitud ümber otsustama. Seekord ühe meeskonnaga just nii juhtus ja ma elan nüüd nende tegemistele südamest kaasa,“ ütles Rätsep.

Tudengitiim Join, kes loob sotsiaalset platvormi motivatsiooni tõstmiseks ja eesmärkide saavutamiseks, tõi esile kolm nõuannet:

·         loo detailsem idee teekaart;

·         ilma programmeerimata on võimalik luua prototüüp;

·         iduettevõtte loomine on lõbus ja motivatsioon tuleb sellest protsessist.

Tagasisidekarussellis osalesid mentorid Andres Vaher, Ants-Oskar Mäesalu, Elizabeth Truve, Ermo Tikk, Evelin Rätsep, Evgenia Trofimova, Lilian Ariva, Harri Tallinn, Külli Hansen, Liis Järvamägi, Marelle Ellen, Norman Vester, Sander Gansen, Sandra Saarniit, Sven Parkel, Taavi Tamm, Triin Kask, Vaido Mikheim ja Veiko Valkiainen. Startup Lab tänab neid kõiki.

Startup Lab on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna allüksus, mis pakub tegevuspõhist ettevõtlusõpet ja eelinkubatsiooniteenuseid. Äriideede arendusprogrammiga Starter Tartu liitunud meeskonnad osalevad töötubades, kuhu on kaasatud ettevõtjad ja iduettevõtlusmaastikul kogenud mentorid.

Starteri programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee