sTARTUp Lab'i projektid

STARTER 2016-2023
Video

Äriideede arendusprogramm STARTER on mõeldud üliõpilastele ja kõikidele õppuritele, kes tahavad õppida ideearendusprotsessi ja testida oma idee elujõudu praktikas. Start-up maailmas kogenud mentorite toel arendavad tiimid ühe semestri jooksul perspektiivikaid ideid ja vormivad neist töötavad ärimudelid. Oodatud on kõikide valdkondade õppurid!
Programm  algab Ideede Häkatoniga, kus kohaletulnud saavad genereerida ideid
mistahes valdkonnas ja moodustada tiime.  Semestri jooksul toimuvates töötubades käsitletakse olulisi ettevõtlusega seotud teemasid: ärimudeli loomine,  tootearendus, turundus ja müük, intellektuaalomand, ideede esitlemist (liftikõne) jpt.  Töötubade läbiviijateks on oma ala praktikud ja/või iduettevõttete asutajad.
Programm lõpeb Lõuna-Eesti suurimal õpilaste ja tudengite äri- ja projektiideede konkursiga. See on hea võimalus saada tagasisidet kogenud mentoritelt, meediakajastust ja jääda silma investoritele.
sTARTUp Labi projektid tegutsesid ka Pärnus ja Narvas kuni aastani 2022.


Paralleelselt toimuvad individuaalsed nõustamised juhendajate ja ärimentoritega. Kõik tiimid saavad individuaalset arengunõustamist, mis toetab professionaalset ja personaalset arengut.

Programmi läbimiseks peab meeskond osalema töötubades, vahehindamisel ning lõpphindamisel, mis toimub Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede konkursi Kaleidoskoop raames.

AjakavaLisainfo iga töötoa kohta:


Ideede häkaton

14. septembril kell 16.00 TÜ Delta Keskuses, Ruum 1021 (Narva mnt 18, Tartu)

STARTERtartu Ideede Häkatonil pakume teile inspireerivaid kõnesid erinevatest eluvaldkondadest ja ka tulevikust. Õpetame teid ideid genereerima, paremaid ideid ära tundma ja mida ideega peale hakata. Tule Ideede Häkatonile, et leida uusi ideid ja neid realiseerida!

Kui Sul on juba idee olemas, siis aitame testida selle elujõulisust, leida maailmatasemel meeskond, teha oma esimesed sammud ning muuda Sinu idee teoks! Kui Sul ideed ei ole, siis aitame Sul leida "õige" idee ja meeskonna, kellega koos maailm vallutada.

Oodatud on kõik üliõpilased erinevatelt õppesuundadelt.
Ärimudeli arendus

21. septemberil kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Ärimudeli arenduse töötoas saate teada, kuidas koostada ärimudeli võtmeküsimusi ja vastata neile ning ka kuidas ärimudelit rakendada.

Õppeeesmärgid:

  1. Oskus ärimudelit sisuliselt välja mõelda, kirjeldada, hinnata ja arutada kasutades ärimudeli lõuendit.
  2. Praktiline arusaam sellest, kuidas kasutada isikuid ja probleemistsenaariume väärtuspakkumise peamiste tegurite sõnastamiseks.
  3. Praktiline arusaam sellest, kuidas kasutada AIDA(OR) raamistikku ja storyboarde kliendisuhete ja kanalite tõhususe hindamiseks.
  4. Ettevõtte tüübist arusaamine ja võtmetegevuste, ressursside ja partnerluste hindamine selles kontekstis.
Mentorite tagasiside karusell

5. oktoobril kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Mis on Mentorite tagasiside karusell? Lühidalt öeldes, see on üritus kus Sa saad professionaalset tagasisidet oma ideele kohalikelt ettevõtjatelt ja oma ala ekspertidelt. See on üks kõige kõrgemalt hinnatuid üritusi kogu programmi jooksul.

Mentorlust peetakse eduka startupi loomisel kriitiliselt oluliseks osaks. Suurepärane toode või teenus, mis pakub lahendusi valupunktidele, on hea, kuid sama oluline on suurepärane mentor, kes aitab iduettevõtet õigel teel hoida.

3 asja, mida startupid mentoritega kokkusaamistest saavad:

  • Mentorid teavad asju, mida teie (veel) ei tea. Samast valdkonnast pärit mentor aitab sul mõista eirnevaid äri nüansse.
  • Ettevõtlus ei olegi alati lihtne ja keegi, kes on seda teed käinud, teab väljakutseid ja juhendab teid asjakohaselt.
  • Mentoril on potentsiaal avada teile mitu ust startup maailmas.Toote/Teenuse disain
19. oktoobril kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Kuulete elulistest näidetest, kuidas tootearendus tõesti muudab tohutult palju, kuidas disainimõtlemise rakendamisel liigub kogu ettevõte hoopis teise suunda.

Samuti uurite disainimisprotsessis kasutatavate tööriistade ja funktsioonide prioritiseerimist, mis aitavad teil keskenduda väärtuse pakkumisele, mitte ainult millegi tegemisele.Turundus

26. oktoobril kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Kuidas oma toodet või teenust turundada?

Selles töötoas saate teada, kuidas leida oma esimesi kliente ja hakata sealt oma iduettevõtte kasvu aina kiirendama. Saate tööriistu oma täiusliku kliendi määratlemiseks, turundussõnumite kujundamiseks ja parimate  turunduskanalite leidmiseks klientideni jõudmiseks. Arutame ka tasuta ja väikese eelarvega turunduskanaleid, mida saate kasutada, et saada esimene tõmbejõud ja alustada oma ettevõtte laiendamist.

Kuna ressursid on nii eelarve kui ka inimeste osas piiratud, aitame välja mõelda, milline turundusstrateegia sobib teie ideega kõige paremini ja kuidas keskenduda võimalikult kiirele populaarsuse saavutamisele. Tulumudelid ja rahastamine

2. novembril kell 16:00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Mõnikord arvavad ettevõtjad, et võivad rahastuse ja numbrid jätta raamatupidajate hooleks. See on väga halb mõte. Tegevused on nagu ettevõtte keha, strateegia on aju selle taga ja rahastus on veri mis hoiab kogu süsteemi tegevuses. Startupid on tavaliselt suurepärased tegevuse ja starteegia poolest, kuid edukat ettevõtmist eristab ebaõnnestunud ettevõtmisest nende teadmised rahandusest ja raamatupidamisest.

Kõik tiimid panevad kokku finantsplaani ja kuulavad, mida ettevõtte juriidilise poole pealt silmas pidada. Liftikõne treening

9. novembril kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Liftikõne on hea viis oma ideele tähelepanu tõmmata, investoreid juurde meelitada ja end proovile panna. Lisaks aitab see arendada avaliku esinemise oskusi ning suurepärane pitch võib tuua edu! Kuna STARTERi tiimid hakkavad peagi Kaleidoskoopis oma ideid esitlema, siis on aeg oma liftikõnesi täiustada!

Miks see on oluline? Kui te pole varem liftikõne publiku ees proovinud, siis te täpselt ei tea, mis tunne see on.

Te harjutate liftikõne loomuliku häälega ning intonatsiooniga, kujundate liftikõne, harjutate seda ja saate tagasisidet!
DeltaX Tudengite Äriideede Võistluse Eelvoor

23. novembril kell 16.00 TÜ Delta Keskuses (Narva mnt 18, Tartu)

Kutsume kõiki algfaasis tudengitiime ja iduettevõtteid osalema äriideede võistlusel! Eelvoorus selgitatakse välja parimad võistkonnad, kes pääsevad edasi finaali. Finaalis võistlevad meeskonnad paljude lahedate auhindade nimel nagu rahalised auhinnad, ärifestivalide piletid, eriauhinnad ja palju muud.

See ei ole pelgalt STARTER programmi finaalüritus, vaid võimalus meeskondadadel silma jääda ja tutvustada oma toodet või teenust.Finaal DeltaX'il

Meie finaalid on olnud suurepäraseks algukspunktiks paljudele tudengimeeskondadele, kes nüüdseks on tegutsevad ettevõtted. Näiteks 2017. aasta sügishooaja võitja Decomer Technology toodab keskkonnasõbralike polümeeride tootmisega. 2018. aasta sügishooaja võtja TRIT muudab tõlketeenuste tellmise kordades lihtsamaks. 2019 aasta parim STARTER tiim Communicare on sotsiaalplatvorm, mis ühendab vabatahtlikke üle Eesti, et pakkuda hooldekodudes elavatele eakatele seltskonda ja suhtluspartnereid. 2019. aasta sügishooaja võitja tudengimeeskond Münt toodab keskonnasõbralikke hambapastatablette. 2022. aastal sTARTUp Day finaalis auhinna Edu&Tegu auhinna saanud Bankery - Fintech, kes viib kokku laenutaotlejad ja pangad, et võimaldada eraisikutel saada laenu kiiremini, odavamalt ja tõenäolisemalt. 2022. aastal sTARTUp Day finaalis osalenud tiim Join arendab inimeste kommuuni, et koos saavutada suuremaid eesmärke. Tänaseks on neil juba kommuunis üle 1500 inimese.

DeltaX eelvaliku parimad võistkonnad võistlevad finaalis rahaliste auhindadele,

piletitele erinevatele ärifestivalidele, eriauhindadele ja muule.

Alusta oma tähelendu eduka Startupi poole!  🚀


REGISTREERU: http://reg.starteridea.ee ja vali STARTER@tartu
KONTAKT: Maret Ahonen maret.ahonen@ut.ee ; Hannah Kaarma hannah.kaarma@ut.ee


    STARTER programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.