TÜ Ideelabor toob parimad Ukraina tudengitiimid sTARTUP Day’le

17.detsembril  toimus Kiievis noorte äriideede arendusprogrammi Yep!STARTER finaalvõistlus. Peaauhinna ja pileti sTARTUp Day'le võitis tiim Fonetify, kelle veebiplugin aitab hääldada ingliskeelset teksti korrektselt.

Võiduidee autor Serh Kruchok on rõõmus ja ütleb , et: “Yep!Starter programm aitas meil oma ideed arendada. Õppida ei olnud alati kerge, kuid saime vajalikud teadmised ja kontaktid, et oma idee ellu viia. Me oleme väga õnnelikud võidu üle ja võimaluse üle esitleda oma ideed Eestis, sTARTUp Day’l”.

Programm Yep!STARTER on töötubadel põhinev õpe, mis annab praktilisi oskusi idee arendamisel ärimudeliks. Kiievis käivitunud programm põhineb TÜ Ideelabori parimal kogemusel ja seda viiakse ellu Ukraina ülikoolidele suunatud praktilise ettevõtlusõppe arendamise projekti raames. Ideelabori koostööpartneriks on mittetulundusühing “Platform for Innovative Partnership”, mis mängib olulist rolli Ukraina ülikoolidevahelise ettevõtlusalase ökosüsteemi kujundamisel.

Sügisperioodil kandideeris Yep!STARTER programmi ligi 200 üliõpilast, kellest pooled said võimaluse osaleda. Oktoobris moodustunud 15-st ambitsioonikast tiimist pääses finaalvõistlusele 9. Žürii liikme, Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul olid kõik tiimid teinud 3-kuu jooksul innukalt tööd idee arendamisel ja žüriile esitlusi tehes jagati asjakohaseid selgitusi ning tulevikuplaane. Õhus oli tunda pidulikkust, pinget ja ärevust korraga, sest kõikide sooviks anda endast parim ja võita auhind - sõit Tartusse ja pääs pitching lavale ärifestivalil sTARTUp Day.

Kevadperioodil osales 18 tiimi ja võitjaks valiti GiftHub, kelle neli liiget said samuti auhinnaks reisi Tartusse,  sTARTUp Day ärifestivali pitching lavale.

Programmis osales kokku tudengeid kümnest Ukraina ülikoolist, neist suurimad  Kiievi Riiklik Majandusülikool, Taras Schevchenko nimeline Kiievi Riiklik Ülikool ja Riiklik Lennundusülikool


Koostööpartneri Andriy Zaikini sõnul on Yep!STARTER programmi elluviimine koostöös TÜ Ideelaboriga aidanud neil täiustada eelinkubatsiooni programmi metoodikat. Ta lisab, et: “koos kolleegidega TÜ Ideelaborist oleme inspireerinud väga palju Ukraina üliõpilasi. Programmis osalemiseks korraldasime konkursi, kuhu laekus üle 500 avalduse. Kokku lõpetas programmi 33 tiimi. See oli nii meie organisatsiooni kui programmis osalevate tudengite jaoks erakordne kogemus. Me väga loodame, et koostöö Tartu Ülikooliga jätkub ka järgmisel aastal”.



Projekti „Praktilise ettevõtlusõppe arendamine Ukraina ülikoolides toetudes Eesti parimale praktikale“ rahastatakse Välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest.


Lisainfo: Piret Arusaar

Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus, STARTER programmijuht

Piret.arusaar@ut.ee Tel 5162945