Kaleidoskoobil jagati välja võimsaid auhindu

Noorte äriideede võistlus Kaleidoskoop toimus sel sügisel 17.korda ning eelvoorus osales 23 tiimi, kellest 5 said finaalis võimsaid auhindu.

Kaleidoskoobi eelvoor toimus 16.detsembril, kus tiimid pidid esitama 3-minutilise liftikõne video. Žürii hindas tiime idee arengu, probleemi olemasolu ning turusobivuse järgi ning valis välja 5 tiimi kes said esitleda oma äriideed 20.detsembril toimunud finaalis. Eelvooru žüriis olid Triti kaasasutaja Ants-Oskar Mäesalu, Tartu Linnavalitsuse esindaja Kertu Tombak, Delta ettevõtluskogukonna koordineerija Kristi Vabamäe, Edu ja Tegu projekti peaspetsialist Piret Arusaar, Startup Day ökosüsteemi strateeg Ermo Tikk ning MyGames turundusjuht Taavi Tamm.Finaali jõudsid tiimid:

  • Harbour-In – broneerimisplatvorm sadamatele;
  • Join – rakendus, mis aitab kasutajatel üksteist toetades saavutada püstitatud eesmärke;
  • Urumarja Saunalaager – pärimuslike saunatraditsioone tutvustavad elamuspaketid Pärnumaal;
  • UV Link – desinfitseerivate omadustega ukselink;
  • Vinyl Lovers - rakendus, mis aitab vinüülplaatide huvilistel leida poodidest sobiv plaat.


Finaali žüriis olid Tartu Teadusparki projektijuht Vaido Mikheim, Triti kaasasutaja Ants-Oskar Mäesalu ning Triinu Hansen ettevõttest Bercman Technologies. Piletid ning võimaluse esitleda oma ideed Startup Day ärifestivalil said Urumarja Saunalaager ja Join. Harbour-In ja Vinyl Lovers said auhinnaks piletid tehnoloogiafestivalile Latitude59 ning Tartu Linnavalitsuse auhinna pälvis tiim UV Link.Finaali žüriiliikme Vaido Mikheimi sõnul on õpilas- ja üliõpilastiimidele suunatud Kaleidoskoop igati väärt ettevõtmine. Mikheimi sõnul aitab see tekitada ja hoida ettevõtlushuvi, jagab praktilisi teadmisi ning kogemusi, ja ühtlasi aitab juba varakult luua kontaktvõrgustikku, millest tulevikus ohtralt kasu võib tekkida. „Käesoleva aasta jõulueelne Kaleidoskoobi finaal tõi esile eriilmelisi tiime ning ideid, kellest õige mitmel on hea potentsiaal jõuda turu ja klientideni,” lisas Mikheim.

Tiimi Join juhi, Hasani sõnul oli Starter programm tema jaoks väärtuslik kogemus. Ta tunneb end nüüd motiveeritud ja võimekamana, et tulevikus ise oma ettevõte luua. Lisaks sai ta väga häid kontakte startup ökosüsteemis. „Ma arvan, et see praktiline programm on kõigile, kes soovivad alustada oma ettevõtlusega. Eriti neile, kellel puudub varasem kogemus,“ lisas Hasan.

Kaleidoskoopi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee