Kaleidoskoobi võitjad on selgunud!

18. mail toimunud Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistluse Kaleidoskoop võitis tiim CarZam. Kaleidoskoobi eelvoorus osales 19 meeskonda, kellest valiti finaalvõistlusele 10 parimat. Sel aastal korraldati Kaleidoskoopi üheskoos Tartu Ülikooli (TÜ) demopäevaga.

CarZam ja Erik Puura (Peaauhind -  Võimalus pitchida üritusel JA Europe Enterprise Challenge)  (STARTER Basic)

Tiim CarZam idee on luua seade, mis käib auto mootori külge ning mis saab auto heli järgi aru, kui midagi on valesti. Žüriisse kuulusid TÜ arendusprorektor Erik Puura, Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg ja GoWorkaBiti kaasasutaja Kei Karlsson. Nende hinnangul oli tänavune tase kõrge, sest žürii ette toodi palju teaduspõhiseid ja hästi läbimõeldud ideid. Samas ütles Kei Karlsson, et kohati on keeruline tiime hinnata, sest nende arengujärgud on väga erinevas staadiumis. Lisaks kiitis Kei fakti, et palju oli äriidee esitlejate hulgas just arendajaid tavapäraste müügiinimeste asemel.


Auhinnaks sai võitjameeskond esitlusvõimaluse äriideevõistlusel „JA Europe Enterprise Challenge“ Riias. CarZam on läbinud ka TÜ Ideelabori STARTER Basic eelinkubatsiooni programmi. Ideeautor Andres Kiik: „Tänane võit andis kindlasti tohutult motivatsiooni! Nüüd on meie järgmiseks eesmärgiks on suve lõpuks valmis saada juba esmase prototüübiga.“

Foodyverse  (eriauhind - Latitude59 piletid)  (STARTER Basic)

Samuti anti välja eriauhindu. Meeskonnad Web Scraper, kes on läibinud EstLat-Accelerate programmi, ja Foodyverse, kes on läbinud STARTER Basic programmi, said auhinnaks piletid „Latitude59“ ärikonverentsile ning õpilasfirma Cofelius piletid järgmisele „sTARTUp Day“ üritusele. Lisaks andis Tartu linn välja rahalise eripreemia, mille sai tiim PowerUp Fuel Cells, kes on samuti läbinud EstLat-Accelerate programmi.

Cofelius ( eriauhind - sTARTUp Day piletid)  (STARTER Basic)

Sel aastal toimus Kaleidoskoop juba kümnendat korda. TÜ raamatukogu taasavamise puhul korraldati nii TÜ demopäev kui ka Kaleidoskoop just vast renoveeritud raamatukogu hoones.

Kaleidoskoobi järgmine eelvoor toimub 13. detsembril 2018 ja finaalvõistlus peetakse „sTARTUp Day’l“ 24. jaanuaril 2019 Tartus.


Kaleidoskoobi finaali valiti TOP 10:
MicroBank
PowerUp Fuel Cells (Tartu linnavalituse rahaline auhind) (EstLat-Accelerate)
rEstFinder  (EstLat-Accelerate)
Web Scraper (Latitude59  piletid)  (EstLat-Accelerate)
KNOWIT (EstLat-Accelerate) (STARTER Basic)
Compareit  (STARTER Basic)
Somni  (STARTER Basic)
CarZam (Võimalus pitchida üritusel JA Europe Enterprise Challenge)  (STARTER Basic)
Foodyverse (Latitude59  piletid) (STARTER Basic)
Cofelius  (sTARTUp Day piletid) (STARTER Basic)


PowerUp Fuel Cells (Tartu linnavalituse rahaline auhind)   (EstLat-Accelerate)

Web Scraper  - Parim EstLat-Accelerate tiim (Latitude59  piletid)   (EstLat-Accelerate)

CarZam (Võimalus pitchida üritusel JA Europe Enterprise Challenge) - Loob seadet, mis käib auto mootori külge ning mis jälgib tänu mikrofonidele ja sensoritele reaalajas auto helisid ja vibratsioone. Seade võrdleb saadud informatsiooni vigadeta auto parameetritega ning annab juhile märku veast kohe, kui see tekib.

PowerUp Fuel Cells (Tartu linnavalituse rahaline auhind) – Toodab vesinikkütuseelementide elektrigeneraatoreid, pakkudes nii alternatiivi rasketele akudele ning lärmakatele ning ebastabiilsetele diisligeneraatoritele.

Web Scraper (Latitude59  piletid) - Web Scraper on veebi andmete hankimise tööriist, mis töötab teie brauseris. Samuti töötab see pilves, et automatiseerida andmete hankimist.

Foodyverse (Latitude59  piletid) – Platvorm, mis ühendab inimesi, et ühiselt süüa. Me soovime viia kokku inimesed, kes armastavad süüa teha ja inimesed, kellel ei ole söögi tegemiseks aega/soovi. Eesmärgiks on sotsialiseeruda ja toiduvalmistamise kulusid jagada.

Cofelius  (sTARTUp Day piletid) – Põhimõtteliselt teekotike, mille sees on tee asemel kohv.Sündmust toetas Euroopa Sotsiaalfond.  

EstLat-Accelerate projekti elluviimist toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014-2020. Programmi kaasfinantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.

See artikkel väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.