Kaleidoskoobi finalistid on selgunud

Noorte äriideede võistluse Kaleidoskoop eelvoor toimus pea üle kahe aasta taaskord kohapeal. Tudengitiimid esitlesid oma äriideed 3-minutilise liftkõne jooksul. Žürii valis välja viis tiimi, kes saavad oma ideed esitleda 26. augustil toimuval rahvusvahelisel ärifestivalil Startup Day.

Eelvoorus osalemiseks pidid tiimid valmistama ette 3-minutilise liftikõne, kus selgitati lahendamisvajavat probleemi, tuvustati oma toodet ja selle turupotentsiaali. Enamus eelvoorus osalejatest tiimidest olid läbinud ideearendusprogrammi Starter ja said nüüd esitleda oma idee arengulugu ja prototüüpi. Žürii valis välja viis tiimi, kes pääsevad koos eelmise semestri Kaleidoskoobi finalistidega esinema Startup Dayle. Finalistid esitlevad oma ideid 26. augustil.

Startup Labi juhi Maret Ahoneni sõnul osalesid sel kevadel Starter programmis 11 tiimi, kes olid erakordselt teadmistehimulised ja väga motiveeritud panustama oma aega ja oskusi ideearendusprotsessi. “Innukus ja soov anda endast parim paistis hästi silma ka võistlusolukorras. Edasi pääsesid need, kelle ärimudelis nägid žüriiliikmed potentsiaali”, ütles Maret Ahonen.



Tiimid, kes esitlevad oma ideid sTARTUp Dayl

Bankery – Fintech-ettevõte, mis viib kokku laenutaotlejad ja pangad, et võimaldada eraisikutel saada laenu kiiremini ja odavamalt ning suurema tõenäosusega.

Longevity – Teenus, mille eesmärk on aidata inimesi, kes on mures oma bioloogilise vanuse pärast, pakkudes neile DNA analüüsi ja isikupärastatud soovitusi.

Shiftsy – Teenus, mis automatiseerib Eesti tervishoiu valvegraafikud võttes arvesse töötajate eelistusi.

StoryBox Games – StoryBox Games arendab AudioCat äppi, kus mängudest saavad interaktiivesed audioraamatud nägemispuudega inimestele.

Wooden Houses – Wooden Houses arendab robotite poolt ehitatud puitmaju, et aidata tavalistel inimestel maa kohtadesse ehitada lihtsalt ja kiiresti stiilseid aiamaju.

Join – rakendus, mis aitab kasutajatel üksteist toetades saavutada püstitatud eesmärke.

Urumarja Saunalaager – pärimuslike saunatraditsioone tutvustavad elamuspaketid

Longevity tiimijuht Ance Gailuma jagas oma kogemust programmis. “See programm on loodud toetamaks idee loomise kõiki etappe, alustades visioonist kuni prototüübi loomise ja investoritele tutuvustamiseni. Parim osa on see, et programmis ei ole “hulle” ja “halbu” ideid - igaüks saab võimaluse õppida ettevõtte ülesehitamise viise, saada väärtuslikke kontakte ja testida ideed päriselus. Kogukond on toetav ja meeliülendav - peale igat töötuba tundsin motivatsiooni koju minna ja teooriat praktikas rakendada. Viimase paari kuu jooksud saadud kogemused on minu jaoks olnud asendamatud.” Ance tundis, et ta kõige rohkem arenes avaliku esinemise valdkonnas ja iga nädalaga muutus üha mugavamaks rahva ette astuda ja oma ideest rääkida.

Starteri programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo: Kristian Kutsar, Startup Lab’i kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5628 6536, kristian.kutsar@ut.ee