Ideelabori hooaeg algas uue inkubatsiooniprogrammiga!

Neljapäeval, 20. septembril algas Tartu Ülikooli ideelabori sügishooaeg Ideede Häkatoniga, mis on osa uuest ülelinnalisest inkubatsiooniprogrammist „Fast Track Tartu“. Programmi mõtlesid tänavu suvel üheskoos välja Tartus äriedendusega tegelevad organisatsioonid.  

Ideede Häkaton oli ideede otsimise ja meeskondade moodustamise töötuba, aga ka äriideede arenguprogrammi STARTER ja ettevõtluskursuste avaüritus. Päeva juhtisid inspiratsioonikõneleja Harald Lepisk ja Pärnu STARTERi juht Taavi Tamm.

Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul erines selleaastane ideede häkaton eelmistest, kuna esimest korda korraldati seda koostöös Tartu start-up-kogukonnaga. Kohale tulid kõik Tartu idufirmade kogukonna esindajad, kes tutvustasid noortele oma tegemisi. 

Enne üritust ütles Tartu Linnavalitsuse targa linna valdkonnajuht Lauri Sokk: „Tahame proovida, kas organisatsioonide toomine ühte kohta aitab alustavatel meeskondadel kiiremini mõista, mis toimub Tartu idufirmades. Kui selline formaat ennast õigustab, näeme üheskoos rohkem vaeva selle nimel, et saaksime nimetada kogu Tartu idufirmade ökosüsteemi Tartu linna kiirendiks, mis aitab ägedatel ideedel ja meeskondadel sujuvalt jõuda soovitud eesmärgini.“

Põnevaim esitlus - Jinnie ja Aleksandra

Ideede Häkatoni külastas 200 inimes ja välja pakuti 30 ideed! Õhtu lõpus anti ka ergutusauhindasid tublidele pitchijatele ning headele ideedele.

·         Eriauhind ettevõtliku suhtumise eest – Sander Aavik

·         Hea pitchi eest – Mihkel Keerdo

·         EIT Health eriauhind ja Ideelabori tunnustus hea idee eest – Stella Tiit

·         EIT Health eriauhind – Rain Mürkhain

·         Põnevaim esitlus - Jinnie ja AleksandraProgrammi kaasrahastaja on Euroopa Regionaalarengu Fond.