Ideelabor viib parimad tudengitiimid USA-sse!

Kohe, 4. juunil on algamas viie Eesti ja USA ülikooli koostöös sündinud äriarendusprogramm NGAL® (Network Globally, Act Locally). Programm alustab Tartus, jätkub Tallinnas ning lõppeb 15. juunil USA-s Nebraskas. Igast ülikoolist osaleb kaks tugevat tudengitiimi, Tartu Ülikooli esindavad CarZam ja rEstFind.

NGAL®i programm on mõeldud juba tegutsevatele tudengitiimidele, et intensiivse 10 päeva jooksul oma ideed edasi arendada, töötada välja prototüüp ja saada juhtnööre mentoritelt. Programm lõppeb USA-s ärimudelite tutvustamisega kohalikele ettevõtjatele, kus parimaid tiimid pälvivad ka rahalise toetuse oma idee ellu viimiseks. Esikolmiku vahel jaotatakse ära 6000 dollari suurune auhinnafond.

Taavi Vanaveski, Mikk Puustusmaa,  Andres Kiik ja Abdulateed Olamide Alli

Tartu Ülikooli esindavad programmis EstLat-Accelerate programmi vilistlane  rEstFind ning Ideelabori äriarendusprogrammi STARTER Basic võitja CarZam.  CarZam loob seadet, mis käib auto mootori külge ning mis jälgib mikrofonide ja sensoritega reaalajas auto helisid ja vibratsioone. Seade võrdleb saadud informatsiooni vigadeta auto parameetritega ning annab juhile märku veast kohe, kui see tekib. rEstFinder arendab sekveneerimisepõhist lähenemist antibiootikumiresistentsuse tuvastamiseks. rEstFind eesmärk on tuvastada antibiootikumiresistentsus kiiremini ja odavamalt ning pakkuda klientidele situatsioonispetsiifilisi tõrjetaktikaid.

Maret Ahonen, Ideelabori juht: „NGAL® on suurepärane programm, mille abil tutvuda Ameerika turuga ning areneda perosnaalsel ja professionaalsel tasandil. Varasematel aastatel on TÜ tudengid näidanud välja ettevõtliku vaimu ning võitnud auhindu. Ma usun, et ka selle aasta TÜ tiimid on tugevad ning NGAL® annab neile võimaluse teha suur arenguhüpe!“

Tiimi CarZam juht Andres Kiik arvab, et nende tiimi jaoks on võidulootus olemas, ent kuna idee on üsna varajases staadiumis, siis eesmärgiks võitu ei julge võtta. „Me loodame saada kasulikke nõuandeid äriidee esitlemise ja ärimudeli ülesehitamise jaoks ning kindlasti ka häid kontakte võimalike sponsoritega“.

NGAL®i programm toimub sel aastal neljandat korda. Projekti on osalema valitud neli tudengit kahest meeskonnast: CarZam’i esindavad arvutiteaduse instituudi üliõpilased Andres Kiik ja Abdulateef Olamide Alli. Meeskonna rEstFind’i  liikmed on Tartu Ülikooli doktorandid Taavi Vanaveski (neuroteadus) ning Mikk Puustusmaa (geenitehnoloogia).

Lisaks Tartu Ülikoolile löövad projektis kaasa Tallinna Tehnikaülikool ja kolm USA ülikooli: College of Charleston (SC),  The Citadel (Military College of South Carolina) ja Nebraska Wesleyan University (NE). Eelmisel aastal valiti võitjaks Tartu Ülikooli tiim Cody.


Eelmise aasta võitja - Cody

Projekti elluviimist toetab Harry and Reba Huge Foundation.