Ideede genereerimine – STARTER Basic 2018

TÜ Ideelabor alustas uut semestrit ideede genereerimise töötoaga, mida juhtis Harald Lepisk. Kohal oli pea 70 inimest ning kokku valiti töösse 14 ideed.

Alguses rääkis Harald teooriat, et igas tiimis peab olema häkker, hustler ja hipster:

·         Hipster – tavaliselt alustab ta tiimis kui disainer või loov geenius. Nad teevad kindlaks, et välja tulev toode on lahedam kui kõikidel konkurentidel. Ja see ei ole veel kõik nad teevad kindlaks, et see konkreetne sinise toon, mida sa kasutad, toob kõige paremini välja peene kummarduse ühele 70ndate artistile, kellest sa ilmselt kunagi kuulnudki ei ole.

·         Häkker – Ilmselt see, kes istub vaikselt juhatuse koosolekul kuni ütleb kolma lauset, mis annavad vastuse kõige olulisemale küsimusele „kuidas see idee elluviia?“. Oma uskumatuna näiva oskusega erinevaid koode vormida ajab ta kõigil, kes üritavad temaga sammu pidada, pea ringi käima!

·         Hustler – Nemad on antud triost kõige sagedamini valesti mõistetud. Hipstes võib teda süüdistada omanäolisuse kaotamises, sest Hustler mõtleb sellistele asjadele nagu „See on küll lahe, aga kas see on midagi sellist mida meie partenrid ja kliendid soovivad?“. Häkker annab endast parima, et vältida vestlust Hustleriga, sest kardab keskkooli aejast tuttavat kiusamist. (Ellewood, 2012)

Aga, kui Hipster toob lauale loova disaini ja laheduse, häkker tehnoloogilised lahendused ning Hustler leiab viisi, kuidas seda kõike pakendada ja massideni viia, siis on see kombinatsioon selline, mida on raske võita! (Ellewood, 2012)


Pärast seda esitati 16 ideed jakõik pidid valima, millise idee kallal nad tööle hakkavad. 14 ideed osutusid valituteks ja tiimid alustasid tööd, et üheskoos mõista probleemi, mida nad lahendama hakkavad ja antud äriideed.

Palju edu meie uutele tiimidele:

CarZum

Chef's Kitchen

CompareIt

ContractsHq

Culture

Credit Risk

Kinderbus

KNOWIT

Local Hipster

Medicine Taxi

Project 360

Resto äpp

Smash the Trash

Uni!

 

STARTER programmi teises seminaris tutvutakse  Business Model Canvas'ega ning õpitakse, kuidas seda oma ärimudeli arendamiseks ning valideerimiseks kasutada saab. Töötuba viib läbi Taavi Tamm.

 

Ellwood, A. (2012). The Dream Team: Hipster, Hacker, and Hustler. Forbes, 22. https://www.forbes.com/sites/andyellwood/2012/08/22/the-dream-team-hipster-hacker-and-hustler/#6fd336282c85 

Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond.