Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day kasvas veelgi

Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day toimus 29.-31. jaanuaril Tartu TÜ spordihallis neljandat korda 4400 külastaja, 158 esineja ja 4 lavaga. Ehkki peakorraldaja Marili Vihmanni sõnul oli eesmärk sama palju osalejaid kui eelmisel aastal - umbes 4000 külalist, kasvas festival ikkagi 400 külastaja võrra. Festivalil 

oli külastajaid 60 erinevast riigist.


Festivalil oli 4 lava ja peaaegu 50 seminari, mis tõttu oli esinejate arv samuti kõrge. Festivalil oli kokku 158 esinejat, kes jagasid oma teadmisi erinevatel teemadel - kosmosetehnoloogiast kuni alustava ettevõtja psühholoogiani.

Äriideede esitlemise laval toimus 10 erinevat võistlus, mille raames esitleti kokku 116 äriideed. Tartu Ülikooli sTARTUp Lab korraldas äriideede esitlemise laval kas võistlust, Kaleidoskoop finaal ja STARTER äriideede esitlemise finaal.  Lõuna-Eesti suurimal noorte äriideede konkursil Kaleidoskoop finaal olid omavahel võistluses 10 parimat tiimi. Kaleidoskoobi finaalis võitsid pääsme ärifestivalile Techchill Hugo Treffneri gümnasistide tiim Münt, kes toodab keskkonnasõbralikke hambapastatablette. Tiim Ropotty, kes pakub veebipõhist potil käimise treeningprogramm ja lisavahendite renti lapsevanematele, võitis Startup Labi eriauhinna. Tartu Ülikooli majandusteaduskonna esmakursuslaste tiim CommuniCare võitis Kaleidoskoobi Tartu Linnavalitsue rahalise preemia ja pääsme üleriigilsele Starter võistluse finaali. 

Tiim Münt


STARTER finaali pääsesid kokku 6 parimat meeskonda Tallinnast ja Tartust. Starter finaalis esindasid Tartut tiimid io_developers ja CommuniCare, kellest viimane valiti rahvusvahelise žürii poolt võitjaks ja pälvis 2019.aasta parima Starter tiimi tiitli ning piletid mainekale ärifestivalile Arctic15.

Tiim CommuniCare

Lisaks oli üks võistlustest oli festivali enda korraldatud sTARTUp Pitching võistlus, kuhu kandideeris 277 iduettevõtet, kellest 33 said võimaluse oma startupi laval esitleda. Võitjaks valiti Jeff App, mis sai nii EstBAN-i juhitava sündikaadi investeeringu 170 000 eurot kui ka Swedbank Eesti 10 000-eurose osaluse vaba auhinnaraha.

Ettevõtlusfestivali üks eesmärke oli ühendada investoreid ja idufirmasid. Brella tutvumisrakenduses said kokku pea 700 alustava ettevõtte esindajat, umbes 200 investorit ja 300 juhti. Festivalipäevadel broneeriti rakenduse kaudu 2491 kohtumist.

sTARTUp Day’l oli 21 kõrvalüritust ja ametlik järelpidu toimus Tartu Ülikooli Delta keskuse siseparklas, mida külastas 1700 inimest. Siseparkla muudeti sobivaks peopaigaks ehitades sinna lava, baar ning meelelahutusala, kus 6 Tartu parimat idufirmat tutvustasid oma ettevõtteid.


Baltikumi suurimat ärifestivali sTARTUp Day korraldavad Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, .Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus, Ole Rohkem ja Swedbank.


sTARTUp Day’d toetasid Euroopa Regionaalarengu Fond, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Visit Estonia ja Startup Estonia.


Viies sTARTUp Day toimub 27.-29. jaanuaril 2021 Tartus. Pileteid müüakse kodulehel startupday.ee.