sTARTUp Lab'i projektid

NGAL®
Video

Network Globally, Act Locally ( NGAL®) on rahvusvaheline äriarendusprogramm, mida viivad ellu Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja kolm USA ülikooli: Charlestoni Kolledž, Lõuna-Carolina Sõjaväekolledž Citadel ja Nebraska Wesleyani Ülikool.
NGAL® algab TÜ sTARTUp Labis ja lõppeb USA’s. Viimasel päeval esitlevad tiimid oma äriideid žüriile ja parimad tiimid saavad auhindu. See on intensiivne,  suure mõjusfääriga programm tudengitele, kes on loonud firma, sooviviad oma äriideed arendada ja skaleerida.
2019. aastal toimus NGAL® 2.-14. juunil. Tartu Ülikooli esindab kaks kaheliikmelist meeskonda io_developers ja Timewire. Peaauhinnaks on 3000$!


Grupipilt Boeing peakontoris


2019. aastal sai Tartu Ülikooli tiim Io_developers teise koha ja preemiaks 2000 USA dollarit. Io_developers arendab prille, mille fookust saab mobiilirakenduse abil reguleerida. Meeskonnaliikmed Elchin Aghazada ja Murad Mammadov kiitsid NGAL-i ainulaadsust ja hindasid kõrgelt ettevõtluse ja välismaal õppimise kogemust ning saadud rahvusvahelisi kontakte. Elchin lisas, et programm aitas kaasa nii professionaalsele kui ka isiklikule arengule. Loe rohkem...

2018. aastal sai Tartu Ülikooli tiim ResDec 2.koha. Esikoht läks  tiimile Timey Tallinna Tehnikaülikoolist.

2017. aastal sai esikoha Tartu Ülikooli tiim Cody. „Võit tuli meile suure üllatusena,“
 kinnitab Cody eestvedaja, Tartu Ülikooli tudeng Kaspar Kuus. „Hetk läks aega enne, kui meile kohale jõudis, et esikolmiku moodustasid ainult Eesti meeskonnad. Kõik kümme meeskonda nägid kõvasti vaeva ning arenesid programmi jooksul meeletult, seega oli parimaid väga raske ette ennustada.“


Tiim io_developers (2. koha võitja 2019) ja Maret Ahonen

Tiim ResDec (2. koha võitja 2018) ja Maret Ahonen

Tiim Cody rääkimas mentoriga Helen Kokk